Després de la previsió de pluja, hem aconseguit tenir sort: no ens ha plogut en tot el recorregut d'avui.
Hem fet una de les etapes que més esperava: la vall d'Ordesa. Sempre havia sentit a parlar d' aquesta vall, però encara no hi havia anat.
Ens hem llevat aviat, bon esmorzar (pel preu que et claven, ja ho poden posar) i hem iniciat la ruta per la pista forestal que ens duu al Puente de los Navarros.
Hem anat baixant molt tranquil·lament fins a arribar-hi i prendre novament el GR11, paral·lel a la carretera, però per muntanya.
Va pujant per bosc, molt agradable, fins que arribes a zona turística, el pàrquing de La Pradera.
Hem continuat pel camí de les cascades (realment molt bonic) i hem continuat pel camí principal fins les Gradas de Soaso i la mítica Cola de Caballo.
Passat aquest tram, podíem decidir si pujar per les cadenes o pel sender. Hem decidit per les cadenes, i ha pagat la pena.
En poc més de 30 minuts, hem arribat a Góriz, refugi del parc d'Ordesa que gaudeix d'unes vistes espectaculars. La llàstima és que el sol no ha aparegut fins les 18:00-19:00.
Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada